Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro optimální využití našich stránek doporučujeme povolit používání Cookies. Kliknutím na tlačítko "potvrdit" souhlasíte s jejich použitím. Více informací

Společnost Kira

PROFIL SPOLEČNOSTI

Výrobcem představovaných obráběcích center je japonská společnost Kira Corporation, jeden z tradičních japonských výrobců obráběcích strojů. Počátky firmy se datují do roku 1927. Společnost se nejprve zabývala výrobou lodních motorů s vnitřním spalováním, soustruhů a radiálních  vrtaček, později vrtaček stolních, závitovek a jednoúčelových strojů. V roce 1973 byla zahájena výroba číslicově řízených vrtaček a v roce 1981 výroba obráběcích center. Společnost zaujala mezi japonskými výrobci obráběcích strojů jedno z předních míst a na japonském trhu patří mezi její největší odběratele koncerny Yamaha a Toyoda.

Společnost Kira Corporation expandovala na trhu USA, kde prodala více jak 1000 obráběcích center, včetně 200 technologických pracovišť na klíč. V roce 1997 zde otevřela technické centrum Kira America. K dlouhodobým odběratelům náleží i většina vyspělých evropských států. Společnost má stálá zastoupení ve více než 35 zemích na všech kontinentech a velké množství výhradních zastoupení mezi něž patří v České republice naše společnost CONSORTA Praha s.r.o.

V současné době společnost Kira Corporation vyrábí, kromě dalších sofistikovaných výrobků, jako jsou např. zařízení na přípravu modelů třírozměrnou technologií laminátování papíru, ročně 600 obráběcích center a technologických pracovišť v hodnotě 120 milionů USD. Výroba je vysoce produktivní, založená na pružných výrobních systémech a ve třech výrobních závodech a čtyřech kancelářích je zaměstnáno pouze 120 pracovníků.

Společnost si k rozšíření portfolia ve své dceřiné společnosti KIRA AMERICA v USA vybrala italského výrobce SERRTECH, hlavně díky špičkovým technologickým přednostem a vysoké kvalitě jejich strojů. Zde jsou prodávány pod značkou KIRA Heavy Duty. Tato spolupráce je od japonského výrobce výrazem neobvyklé důvěry vůči evropskému výrobci a dokazuje kvalitu italských strojů. Na tomto odkaze: Midstatesintl.com se proto můžete blíže seznámit s technicko-technologickými informacemi obráběcích center Serrtech (námi nabízené stroje s typovým označením M mají pro USA označení KM).