Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro optimální využití našich stránek doporučujeme povolit používání Cookies. Kliknutím na tlačítko "potvrdit" souhlasíte s jejich použitím. Více informací

Aktualita

TECHNOLOGIE LFV: Nové perspektivy díky nízkofrekvenčnímu vibračnímu soustružení

Datum: 4.06.2020


LFV 
je zkratka pro soustružení
v režimu vibrací nízké frekvence (LFV = low frequency vibration). 
Jedná se o zcela novou, univerzálně použitelnou a vysoce účinnou technologii soustružení. Technologie je vyvinuta japonskou firmou CITIZEN, která si jí rovněž patentovala. Umožňuje zvládat prakticky všechny geometrie obrábění z velmi rozmanité škály
materiálů.  Tato inovativní technologie obrábění “nízkofrekvenčním vibračním řezáním“, je zcela odlišná od konvenčního ultrazvukového vibračního řezání.

Naše stroje vybavené technologií LFV
efektivně zvládají definované dělení třísek
při řezání obtížně obrobitelných materiálů díky speciální řídicí technologii. Při tom definované dělení třísek výrazně snižuje frekvenci zbytečných zastávek stroje způsobených dlouhými třískami.

Výhody:

  • Řez je lehčí.
  • Na obrobku nevznikají žádné nežádoucí stopy.
  • Žádné zbytečné zastavení stroje.

  • Prodloužená životnost nástroje.

Co je to Nízkofrekvenční vibrační obrábění (LFV)?

Ovládané osy vibrují v axiálním směru s použitím jedinečné technologie řízení, s jehož pomocí je obrábění prováděno při synchronizování této vibrace s otáčením vřetena. Protože během takového obrábění se také opakuje "obrábění vzduchu", je tato technika charakterizována vývojem přerušované jemné třísky. To umožňuje řešit problémy spojené s namotáváním třísek a nalepováním materiálu na řezné hrany, dokonce i tam, kde to nebylo dříve možné, jako je obrábění hlubokých otvorů a mikroobrábění.

Tato technologie otevírá zcela nové možnosti v technologii obrábění. Objevte nyní tuto novou špičkovou technologii!

Soustružení 
v režimu vibrací nízké frekvence (technologie LFV)

 POROVNÁNÍ OBRÁBĚNÍ NYLONU S TECHNOLOGIÍ LFV a bez ní