Obráběcí stroje a příslušenství od roku 1991

Pratt Burnerd

Pratt Burnerd International 600Group

Nový kombinovaný systém
hydraulického upínání Gripfast

Hydraulická sklíčidla Gripfast jsou žhavou novinkou celosvětově známého výrobce firmy Pratt Burned International, patřícího do skupiny výrobců 600 Group z Velké Británie. Univerzální aplikace kombinovaného hydraulického sklíčidla Gripfast spočívá v možnosti upínání polotovarů obrobků do čelistí, ale také do kleštin nebo i upínacích trnů.

 • check
  Upínací systém Gripfast dramaticky snižuje neproduktivní čas při výměně nebo přestavění horních čelistí hydraulického sklíčidla.
 • check
  Zákazníkům s CNC soustruhy nabízí režimy upínání obrobků do Sklíčidla, Kleštiny nebo na Trn, které mohou být nastaveny během vteřin.
 • check
  Poskytuje vysoké otáčky, vysokou přesnost soustružení spolu s rychlou přeměnou komponentů.
 • Sklíčidla Gripfast jsou dodávána s druhou sadou hlavních čelistí a s jednoduchými přípravky pro nastavení čelistí mimo stroj, dovolujícími, aby čelisti byly předem nastaveny mimo stroj.
 • Vysokootáčkové rychlovýměnné čelisti svým charakterem umožňují výměnu horních čelistí v čase kratším než 1 minuta! – to představuje 95% úsporu proti konkurenčním nabídkám při přestrojení stroje na další práci.
 • Jedinečný prvek vyvažování potlačuje účinky odstředivé síly, poskytujíce pevnější upnutí obrobku při rychlostech až do 6000 ot./min.
 • Nové sklíčidlo Gripfast je k dispozici ve velikostech od 165 do 660 mm.
  Nový Gripfast může být snadno dodatečně instalován na stávajících produkčních soustruzích.

Čas ušetřený při výměně čelistí může sklíčidlo Gripfast zaplatit do 6 měsíců.

Tisková zpráva

Kombinované (univerzální) hydraulické sklíčidlo Gripfast vynikne zejména, když je použito na produkčních CNC soustružnických centrech pro středně až malosériovou výrobu, umožňujíce obsluhám CNC soustruhů zvýšit produktivitu práce minimalizací vedlejších (upínacích) časů. Gripfast je nyní nově používán, jako standardní vybavení nových CNC produkčních soustružnických center Tornado od výrobce Colchester, na nichž zajišťuje obrábění s vysokými rychlostmi a vysokou přesností spolu s rychlým přechodem mezi různými obrobky.

 Další význačné rysy uvedeného sklíčidla jsou:

 • Unikátní vlastností hydraulického sklíčidla Gripfast je jeho vyvažování, které ruší účinky odstředivé síly a zajišťuje konstantní upínací sílu a 90% sílu na čelistech při maximálních provozních otáčkách až do 6000 ot/min. (Většina dalších hydraulických sklíčidel této třídy od jiných výrobců má při použití standardních horních čelistí pouze 33 % upínací síly.)
 • Sklíčidla Gripfast jsou dodávána se dvěma sadami hlavních čelistí a s jednoduchým přípravkem pro nastavení čelistí mimo stroj, dovolujícím, aby čelisti byly předem nastaveny mimo stroj a umožňujícím změnu prostřednictvím světově proslulých vysokootáčkových rychlovýměnných čelistí s časem pod 1 minutu upínání.
 • Hydraulické sklíčidlo Gripfast je možné rychle přestavět na kleštinové sklíčidlo s hlavními čelistmi umožňujícími použití komplexní řady standardních nebo speciálních kleštinových vložek.
 • Jako standard je do tělesa sklíčidla Gripfast včleněn proslulý prvek firmy Pratt Burnerd “Setrite“, umožňující ultra přesné nastavení buď čelistí nebo vložek kleštiny nebo upínacího trnu.
 • Hydraulické sklíčidlo Gripfast, s možností zvětšení průchozích otvorů, může být dodáno tak, aby vyhovovalo všem provedením a typům CNC produkčních soustruhů využívajícím existující sklíčidlovou sestavu CNC strojů. Toto sklíčidlo může být také dodáno ve dvoučelistním provedení.
 • Úplná rozměrová řada od 165 mm do 800 mm, která je obvykle k dispozici skladem v anglickém výrobním závodě a možnost zvětšených průchozích otvorů, poskytuje naším zákazníkům pozoruhodné zvýšení pružnosti výroby.