Obráběcí stroje a příslušenství od roku 1991

Miyano

Miyano_logo-web-150px


PROFIL SPOLEČNOSTI

miyano-sídlo

  • Japonské CNC soustruhy, soustružnická centra s vysokou tuhostí a stabilitou lože, zaručující dlouhodobou přesnost (IT6) a dlouhou životnost strojů i při obrábění těžkoobrobitelných materiálů.
  • Stroje Miyano vyrábí spolehlivě dílce, které musí být nadstandardně přesné.
  • Přesvědčíte-li se o přesnosti dosahované dlouhodobě u strojů Miyano, zjistíte, že jsme společně ve světě skutečné reality nikoli představ.
  • Charakteristickým znakem strojů Miyano je schopnost obrábět také kalený materiál. Tímto naše stroje přispívají k lepší konkurenceschopnosti Vaší firmy (úspora za operace broušení).
  • Značka Miyano má vedoucí postavení ve světě přesnosti. Stroje Miyano mají dominantní postavení v automobilovém, hodinářském i leteckém průmyslu, stejně tak jako v průmyslu lékařských přístrojů a IT technologií.
  • Potřebujete-li obrábět ještě přesněji, než v 0,005 mm (což je standardní opakovaná přesnost strojů Miyano), rádi Vám nabídneme stroje s opakovanou přesností i 0,001 mm.

Historie společnosti MIYANO MACHINERY JAPAN Inc.

Společnost Miyano Machinery, Inc. byla založena v roce 1929 v Tokiu jako výrobce přesných průmyslových pilníků, v r. 1941 byla  přestěhována do Sakaki v provincii Nagano. Po 2. světové válce začala s výrobou zapalovacích koleček do zapalovačů, díky které získala nedocenitelné zkušenosti při obrábění tvrdokovových materiálů, jenž následně využila ve vývoji vlastních soustružnických strojů. V roce 1948 navíc vyvinula vlastní vačkový automat AL-S25. Tento stroj byl prvním vačkovým automatem vyvinutým po válce v Japonsku. Stal se prvním krokem Miyana na jeho cestě k pozici vedoucího výrobce automatů, NC soustruhů a dalších obráběcích strojů pro automatizované obrábění. Poprvé byly automatické soustruhy Miyano  exportovány v roce 1954. V roce 1968 byl vyvinut NC soustruh se šikmým ložem s měničem obrobku MTN-300. V roce 1971 se staly hitem čtyřvřetenové automaty MT4-B12 a v roce 1975 bezvačkové automaty MTP-3BCD. V roce 1981 byl dokončen závod ve Fukushimě. V roce 1997 byly vyvinuty úspěšné NC přírubové soustruhy s automatickým nakládáním řady LZ.

V roce 2000 je závod v Kitakami certifikován na ISO9001. Od roku 2006 je Miyano Machinery, Inc. kótováno na tokijské burze. V následujícím roce 2007 Miyano Machinery, Inc. vytvořilo obchodní a kapitálové spojení s významným japonským výrobcem obráběcích strojů firmou Citizen Group s cílem vyrovnat se s globalizačními změnami na trhu s obráběcími stroji. V tomto roce také byly oceněny iniciativy Miyano Machinery, Inc. v oblasti ochrany životního prostředí certifikátem ISO14001 za jeho úspěšný systém péče o životní prostředí, např. při soustružení kalených materiálů, kdy byly operace broušení nahrazeny soustružením kalených materiálů – více viz Přístup Miyana k ochraně celosvětového životní prostředí.

V roce 2008 vznikl závod Miyano Machinery Philippines inc. jako pobočka CITIZEN HOLDING CO. LTD. V květnu 2009 Miyano Machinery Inc. oznamuje, že byl přijat plán na strukturální reformu řízení. Konkrétní opatření se týkají např. sloučení některých výrobních pracovišť a dále spojení prodejních míst v Evropě, USA, UK, Filipínách.

V roce  2010 vzniká sloučením Miyano Machinery, Inc. a Citizen Machinery Co., Ltd. společnost Citizen Machinery Miyano Co., Ltd.. V rámci této společnosti s 650 zaměstnanci, s výrobními závody v Tokorozawě, Kitakami, Filipínách a vedením společnosti v Kuruizawě představují stroje Miyano jednu z produktových řad – CNC soustružnické stroje s pevným hlavním vřeteníkem.

 

 

mapa profil společnosti PNG

mapa_str_8_Miyano PNG