Obráběcí stroje a příslušenství od roku 1991

OKK

OKK_logo


PROFIL SPOLEČNOSTI

 

okk

Firma OKK, patřící mezi japonské výrobce obráběcích center velmi vysoké kvality, působí na trhu od roku 1915.

Obráběcí centra OKK, z hlediska dosahované tuhosti, přesnosti, životnosti a z hlediska kvality jejich řízení, patří mezi špičková obráběcí centra, která jsou dodávaná v celé řadě typorozměrů. Všeobecně tato centra dosahují přesnosti najetí až 0,0025 mm a opakovaného najetí 0,0015 mm, a to v celém rozsahu pojezdů jednotlivých os. Za příplatek je možné stroje ještě zpřesnit.

Zejména k tuhosti strojů OKK přispívá také fakt, že návrh konstrukce hlavních částí strojů byl zpracován pomocí metody konečných prvků.

Špičkové parametry strojů OKK (přesnost, tuhost a trvanlivost) vycházejí jednak z vlastní konstrukce, ve které jsou uplatněny všechny známé progresivní metody a principy, tak i z precizní výroby se stoprocentní kontrolou jednotlivých dílů stroje. To umožňuje jejich nasazení v nejnáročnějších průmyslových oborech jako je letecký a automobilový průmysl, či ve výrobě tvarově náročných a rozměrově přesných forem

Obráběcí centra OKK jsou řízena nejmodernějšími CNC řídícími systémy FANUC 160iS-MB, FANUC 16iM, FANUC 21i-MB, které doplňuje společnost OKK o vlastní programové moduly jako Soft Scale I, II a III, HQ Control, Hyper HQ Control a Soft AC.

okk hala

Soft scale I, II a III – jedná se o systém aktivní kontroly pro eliminaci vlivu deformací stroje, které vznikají díky změnám teplot při obrábění, na pracovní přesnost na základě parametrů uložených v paměťovém modulu.

HQ ( High Quality) Control – je programovaný modul, který napomáhá minimalizovat odchylky tvarů (zejména rohů) při vysokých pracovních posuvech. Systém načítá až 180 bloků dopředu a na základě vyhodnocené dráhy řídí zrychlení a zpomalení při přejezdu kritickými body.

Hyper HQ Control – vychází z předešlého HQ Control s tím rozdílem, že využívá NURBS interpolace a rychlý 64 bitový procesor RISC.  Nejmenší inkrement dělení je 0,001 μm, jehož výsledkem je povrch srovnatelný s broušením.

Soft AC – je funkce pro změnu rychlosti pracovního posuvu v závislosti na zatížení vřetene, přičemž monitoruje poškození nástroje, a tím zvyšuje jeho životnost a snižuje celkový čas obrábění. Jedná se o minimalizaci polohových odchylek servomechanizmů a realizace adaptivního řízení posuvových rychlostí v závislosti na zatížení nástroje řeznými silami.

okk factoryK dosažení významné přesnosti také přispívají další technické prvky, které jsou již v základním provedení,
jako je chlazení kuličkových šroubů a dvojitě uložené kuličkové šrouby.

Obráběcí centra OKK jsou dodávána ve všech variantách provedení tj. 3osé, 5osé, paletové a i v provedení pro obrábění grafitu. Pro vybavení strojů čtvrtou osou je možné dovybavit japonskými otočnými stoly Nikken nebo Tsudakoma, a to jak ve vertikálním tak i v horizontálním provedení. K dispozici jsou obráběcí centra  různých velikostí upínacích ploch a pojezdů.