Obráběcí stroje a příslušenství od roku 1991

Odlučovače mlhoviny

Mistresa_logo-web-150px

Mistrésa nabízí nejefektivnější řešení níže uvedených problémů s průmyslovými aerosoly a cestu ke splnění certifikátu ISO14001.

Vedlejším produktem vysoce výkonného obrábění je také olejová mlha či aerosol, která velmi rychle zaplní pracovní prostor stroje. Mlhovina má negativní vliv na pracovní prostředí, kondenzuje a usazuje se na podlahách, strojích, zdech a stropech, ale předvším přímo ohrožuje zdraví obsluhujících pracovníků, kteří jsou nuceni kontaminovaný vzduch dýchat.

ukázka filtrů

Vysoce výkonné filtrační jednotky pro čištění kontaminovaného vzduchu (odlučovače aerosolové mlhoviny) Vám zajistí čisté svědomí, protože se postaráte o nezávadné pracovní prostředí (ovzduší) svých zaměstnanců a přitom zvýšíte výkon i produktivitu Vašeho obrábění.

Rozhodující vliv na výkon odlučovače Mistrésa (téměř 100% vyčištění kontaminovaného ovzduší) má konstrukční řešení systému filtrace vzduchu jedinečnou kombinací odstředivé filtrace s třístupňovou filtrací přes speciální statické filtry.

Hlavní přednosti odlučovačů mlhoviny Mistrésa:

  • Vysoká účinnost sběru a japonská spolehlivost. Sběr mlhoviny je prováděn s účinností 99,8 %
  • Vysoký výkon motoru. Motor odlučovače je pro běžný provoz zkonstruován jako uzavřený, se stupněm krytí IP65 (odolný vůči prachu, chráněný proti rozstřiku)
  • Ochrana proti vyhoření motoru. Vinutí motoru jsou opatřena tepelnou ochranou, která reaguje na teplo a zabraňuje tak jeho vyhoření.
  • Snadná a bezpečná údržba. Filtry se mění aniž musí být odpojena přívodní hadice a odkrytována rotační část zařízení (ventilátor)
  • Odsávání mlhoviny a prachu. Odlučovač může být používán i tam, kde se vytváří při obrábění řezný prach a mísí se s mlhovinou, například u brusek na plochy a bezhrotých brusek.
  • Vizuální kontrola zanesení Zanesení filtru během provozu je možné kontrolovat pomocí detektoru zanesení. Tato detekční trubička může být umístěna z levé i pravé strany.

mistresa-princip

Princip sběru mlhoviny a kontaminovaného vzduchu:

  1. Nasávaná mlhovina a prach nejprve naráží na nárazovou přepážku a padá. Potom primární a sekundární filtry odstraňují většinu mlhoviny.
  2. Ve střední části sběrače vír vytvářený otáčením ventilátoru mlhovinu a prach promíchá a formuje do větších částek, které jsou potom pro zvýšení účinnosti sběru zachycovány v dalším v dalším terciárním filtru.
  3. Tento terciální filtr má vícevrstvou strukturu. První vrstva zachycuje větší částečky a vysoce výkonný filtr druhé vrstvy odstraňuje ještě menší částečky mlhoviny.

 

showa detailní popis

showa-technicke-parametry

mistresa-priklady

Kontaktní formulář

Pokud máte dotazy nebo zájem o zpracování konkrétní nabídky, neváhejte nás kontaktovat.

[contact-form-7 404 "Not Found"]