Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro optimální využití našich stránek doporučujeme povolit používání Cookies. Kliknutím na tlačítko "potvrdit" souhlasíte s jejich použitím. Více informací

Showa

Mistrésa nabízí nejefektivnější řešení níže uvedených problémů s průmyslovými aerosoly a cestu ke splnění certifikátu ISO14001.

Vedlejším produktem vysoce výkonného obrábění je také olejová mlha či aerosol, která velmi rychle zaplní pracovní prostor stroje. Mlhovina má negativní vliv na pracovní prostředí, kondenzuje a usazuje se na podlahách, strojích, zdech a stropech, ale především přímo ohrožuje zdraví obsluhujících pracovníků, kteří jsou nuceni kontaminovaný vzduch dýchat.

Vysoce výkonné filtrační jednotky pro čištění kontaminovaného vzduchu (odlučovače aerosolové mlhoviny) Vám zajistí čisté svědomí, protože se postaráte o nezávadné pracovní prostředí (ovzduší) svých zaměstnanců a přitom zvýšíte výkon i produktivitu Vašeho obrábění.

Rozhodující vliv na výkon odlučovače Mistrésa (téměř 100% vyčištění kontaminovaného ovzduší) má konstrukční řešení systému filtrace vzduchu jedinečnou kombinací odstředivé filtrace s třístupňovou filtrací přes speciální statické filtry.

Hlavní přednosti odlučovačů mlhoviny Mistrésa:

 

Princip sběru mlhoviny a kontaminovaného vzduchu:

  1. Nasávaná mlhovina a prach nejprve naráží na nárazovou přepážku a padá. Potom primární a sekundární filtry odstraňují většinu mlhoviny.
  2. Ve střední části sběrače vír vytvářený otáčením ventilátoru mlhovinu a prach promíchá a formuje do větších částek, které jsou potom pro zvýšení účinnosti sběru zachycovány v dalším v dalším terciárním filtru.
  3. Tento terciální filtr má vícevrstvou strukturu. První vrstva zachycuje větší částečky a vysoce výkonný filtr druhé vrstvy odstraňuje ještě menší částečky mlhoviny.