Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro optimální využití našich stránek doporučujeme povolit používání Cookies. Kliknutím na tlačítko "potvrdit" souhlasíte s jejich použitím. Více informací

Gripfast

Tisková zpráva

Kombinované (univerzální) hydraulické sklíčidlo Gripfast vynikne zejména, když je použito na produkčních CNC soustružnických centrech pro středně až malosériovou výrobu, umožňujíce obsluhám CNC soustruhů zvýšit produktivitu práce minimalizací vedlejších (upínacích) časů. Gripfast je nyní nově používán, jako standardní vybavení nových CNC produkčních soustružnických center Tornado od výrobce Colchester, na nichž zajišťuje obrábění s vysokými rychlostmi a vysokou přesností spolu s rychlým přechodem mezi různými obrobky.

 Další význačné rysy uvedeného sklíčidla jsou:

  •  Unikátní vlastností hydraulického sklíčidla Gripfast je jeho vyvažování, které ruší účinky  odstředivé síly a zajišťuje konstantní upínací sílu a 90% sílu na čelistech při maximálních provozních otáčkách až do 6000ot/min. (Většina dalších hydraulických sklíčidel této třídy od jiných výrobců má při použití standardních horních čelistí pouze 33% upínací síly.)
  • Sklíčidla Gripfast jsou dodávána se dvěma sadami hlavních čelistí a s jednoduchým přípravkem pro nastavení čelistí mimo stroj, dovolujícím, aby čelisti byly předem nastaveny mimo stroj a umožňujícím změnu prostřednictvím světově proslulých vysokootáčkových rychlovýměnných čelistí s časem pod 1 minutu.
  • Hydraulické sklíčidlo Gripfast je možné rychle přestavět na kleštinové sklíčidlo s hlavními čelistmi umožňujícími použití komplexní řady standardních nebo speciálních kleštinových vložek.
  • Jako standard je do tělesa sklíčidla Gripfast včleněn proslulý prvek firmy Pratt Burnerd “Setrite“, umožňující ultra přesné nastavení buď čelistí nebo vložek kleštiny nebo upínacího trnu.
  • Hydraulické sklíčidlo Gripfast, s možností zvětšení průchozích otvorů, může být dodáno tak, aby vyhovovalo všem provedením a typům CNC produkčních soustruhů využívajícím existující sklíčidlovou sestavu CNC strojů. Toto sklíčidlo může být také dodáno ve dvoučelistním provedení.
  • Úplná rozměrová řada od 165mm do 800mm, která je obvykle k dispozici skladem v anglickém výrobním závodě a možnost zvětšených průchozích otvorů, poskytuje naším zákazníkům pozoruhodné zvýšení pružnosti výroby.